Make your own free website on Tripod.com
 

Takže něco málo o nás :

    Co hrajeme?

    Náš hlavní styl byl, je a myslím si, že i vždycky bude BREAKBEAT. Čistej breakbeat to je to co nás bere. Pak rádi posloucháme i odnože, jako je jungle, drum n bass, atd. Techno a house sou pro nás okrajové styly. Psycho dokonce dělá tracky ve stylu něco jako Kraftwerk až Eurodisco. Nebo on tomu aspoň tak říká. V současnosti chceme hrát více naživo, sice zatím ve studiu, ale časem určitě vylezem!
    Ovlivněni jsme samozřejmě mnoho kapelama různejch stylů. Od reggae přes hiphop, jungle, rock a plno další muziky.

    Členové?

Psycho - toho poznáte podle toho, že má na zádech napsáno Psycho
Smidrs - toho poznáte podle toho, že má na zádech napsáno Smidrs :)
Andy - ten tam má inačí logo anebo 2

viz. fotky

    Historie ? Až po součastnost !

Jako kamarádi sme se znali od roku 1993. V týhlenc době sme začínali poslouchat elektronickou muziku. Z Polska se začaly vozit první kazety. Už tenkrát nás napadlo mít taky takovou malou kapelku. Na konci roku 1995 sme měli konečně pořádný PC (386DX40) :)) a tak se to konečně malinko rozjelo. Tenkrát sme používali Fasttrekker 2.01 s DA převodníkem. Později sme koupili pořádnou nadzvukofku - Gravis UltraSound (GUS). No co to tenkrát bylo za věci to teda nevim - něco tak splácanýho sem v životě neslyšel :))). Vzniklo něco jako demo na kazetě, který se mně nějak omylem  podařilo půjčit osobě, přes kterou se to dostalo do bližšího okolí. Lidi chodili kolem a ptali se jestli děláme muziku ... Tenkrát sem se styděl. Byly tam tak dvě dobrý věci, ale celkově nic moc. 
     V '96 na podzim Psycho kupuje Atari 1040STE, nadopuje to s 4MB RAM, dokoupí PC Charger, disk,  mno a na začátku února '97 konečně kupuje první midi věc. Uff. Roland MC-303. Co mám dodávat:  každej, kdo tohle čte o tom určitě už něco ví. První  poskládaný věci, ale jóó. Konečně. Půjčujeme si Korg Poly 800, už teda po několikátý, jako midi klávesy. Ach ta nedynamická klaviatura! Jo! už pracujeme s Cubase 2.0. Jo jo, v tý době jsme se rozhodli, že už ne Fasttreker, ale MIDI.
      Psycho je docela blázen do elektroniky a tak postavil například : MIDI rozhraní pro PC, vyrobil kartu pro klávesy Roland , jednoduchý 10x2x2 mixu, měl v plánu theremin a jednoduchej analogovej synťák ale to teď stojí. Já bych chtěl stavět Midi Strobo Controller.
     4.11.1997 byl první pokus před lidma. Školní akce, 200 možná 250 lidí, MC303 a Andy. Nebylo ono. Tak možná trošku zklamání, protože tam prostě byli jiný lidi než tam měli bejt. Ta muzika taky nebyla dobrá. Uvědomil jsem si to docela dost pozdě, ale nějak se začít musí.
     Časem kupujeme druhý Atari: 1040 STF i s diskem asi za 1500Kč! Wow. Naskýtá se možnost koupit levně Atari Mega ST2, mno a to už je zas malinko lepší - 2MB RAM postačí, mno a s tím diskem je to pohodička. No v týhle době taky přišel Analogic a následně AXS 2.0d. Dva softwareový synthy. Tenhle kluk z Holanska co je dělal je opravdu šikovnej ! Wow to jsou zvuky. Jedinej průšvih byl, že nám nestíhal komp, v tý době sme měli Pentium na 75MHz.
     V tý době se maká na nových aranžích. 28.4. 1998 v jihlavském klubu AMC přichází pro nás velká chvíle: Warp on VOŠ. První akce jako trojice test2eln. Dobrá atmosféra ... aspoň my sme se tak cejtili. Máme to na videu a sem moc rád - člověk si díky tomu videu uvědomí, jak vlastně funguje, co dělá dobře a co špatně, co se mu na tom líbí a nelíbí. Ještě teď když se na to dívám tak se musím smát.
     Pak v létě přišla další akce. 18.7.1998 Solar Energy opět v Jihlavě, tentokrát na Točně. Hráli tam i Balistix. Pro nás překvapení, ale proč ne. Tady je eště odkaz: Balistix. Pánové jako Big Mouse - Big TV mix .. to je věc! Až sem se tenkrát skoro lek, že budete hrát bigbeat :))).
    Hned za tejden potom sme jeli do Pejřimova (25.7.1998) do Alternativní stodoly. Už sem se tam těšil, protože sem tam už byl rok před tím. Je to tam vždycky paráda. Vedle se pásly kozy, lidi jsou taky docela v pohodě atd. Pak jsme tak nějak zjistili, že kromě Elektromajka je tam ještě Deaf Devil. To sme koukali! Až na to, že to co hrál nebylo podle nás zrovna nejlepší. Nám se spíš líbily věci, který tam hrál DJ Spytihněv. Čáááf Zbyňďóóó!
    Na podzim sem dostal nabídku koupit velmi levně Roland Alpha Juno2, frčel jsem proto až do Žiliny. Fear_ (ten kdo ho prodával) říkal, že nejde aftertouch, tak sme se na to doma s bráchou podívali a hle, on byl odpojenej - aftertouch u těhle starších nástrojů byl velkej problém. Mno a tím, že byl odpojenej byl v podstatě nepoužívanej a řek bych, že je skoro jako novej (rok výroby 1985) hehe.
    Zrovna v tuhle dobu koupil Psycho v Hradci Králové Roland JX-8P. Dobrej analogáč. Stejně starej jako Juno2. Nablejskanej s programerem (PG800) a s kartou (jejíž kopie Psycho udělal i pro Juno a ještě jednu pro sebe.
 V tý době nás žádná muzika skoro nenapadala a ta starší se nám zas už tak tolik nelíbila a tak se přestalo hrát. Stal se z nás v podstatě studiovej projekt, kterej žadnou muziku skoro nedělal. Nebyl prostě nápad.
Na jaře 99 se stalo několik převratných událostí: V únoru sme sehnali Akai S2000 a konečně jsme sehnali prostory na studio a tak se začalo budovat. V půlce července sme se stěhovali. Výsledek byl dobrej. Rambajz můžem dělat jakej chcem. Třeba ve tři ráno. Venku není skoro nic slyšet. Má jedinou nevýhodu: nemůžem tam bejt v zimě kvůli nízkejm teplotám. A to je asi největší smůla. Přes zimu, když je nejvíc času :( .
  Na jaře 2000 nám dělá Baker remix Born 2 Crazy. Sme rozhodnutý udělat první EP. Bohužel to ale časově nějak nevychází a tak se to zatím protahuje. V současné chvíli (3.8.) je materiál v podstatě hotovej, takže se snad už konečně všichni dočkáme!
Jinak se pracuje eště na další muzice, takže uvidíme. Mimo jiný Psycho koupil baskytaru a učí se na ni hrát :) .
  Taky sme s Psychem zjistili že bysme klidně mohli hrát trip hop. A asi chvíli budem. Napíšem nějaký šílený texty a budem mučit lidi našema depresema ;).           Andy 1999-2000
 Web created by Psycho ©1999-2000